Gençler ve Aileler İçin İnternet El Kitabı her yerde!
Çocuğunuz okusun, yeğeniniz okusun, yaşlılar okusun, herkes okusun, istifade etsin 😊

İnternetle tanıştıran, interneti öğreten kitap.

İnternette kaç site var?

internet

İnternette kaç site olduğunu tam olarak belirlemek hemen hemen olanaksız. Çünkü sürekli olarak yeni siteler oluşturuluyor. İsim olarak tescil edilmiş olsalar bile henüz içerikleri oluşturulmamış olan siteler de var. Ancak, web sitesi sayısı ile ilgili yapılmış olan çalışmalar var. Ve en güncel olanı Netcraft tarafından Haziran 2010 tarihinde yapılan bir çalışma.

Haziran 2010 verilerine göre internette tam 206.956.723 web sitesi var (http://news.netcraft.com/). Bu rakam resimde de görebileceğiniz gibi artarak ve sürekli olarak da büyümeye devam etmektedir.

Kaç tane web sitesinin olduğu kadar bu web sitelerindeki sayfalardan kaç tanesinin arama motorları tarafından ulaşılabildiği de önemlidir. worldwidewebsize Temmuz werilerine göre (worldwidewebsize.com) güncel web sitelerinin toplam en az 23,98 milyon sayfası arama motorlarınca indexlenmiş ve ulaşılabilir durumdadır.

internetnedir.net sitemiz kitap oldu! Kitaba bakmak için durma tıkla!

Bu sayfadaki bilgileri internet sitelerinde "internetnedir.net adresinden alınmıştır." şeklinde kaynak vererek kullanabilirsiniz. Link vermeniz şart değildir.

10.07.2010 tarihinde eklendi. Yazar: Sayım AKTAY.